SKLEP INTERNETOWY

LOGOWANIE

NEWSLETTER

Zapisz się a raz na miesiąc otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową najważniejsze informacje z portalu. Wybierz format wiadomości:

Kastelo ESNS

pon. 13/08/2012 - 11:24
Kastelo ESNS to flagowy produkt firmy Stalpol
Kastelo ESNS to flagowy produkt firmy Stalpol

Inicjatywa firmy Stalpol wprowadza nową jakość zabezpieczeń dzięki połączeniu zalet sejfu tradycyjnego z nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny elektroniki. Jest to unikatowa na skalę kraju linia produktów, rozszerzająca możliwości ochrony pasywnej dzięki kompleksowej usłudze aktywnej ochrony sejfu za pomocą systemu ESNS (Elektroniczny System Nadzoru Sejfu).

Elektroniczny System Nadzory Sejfu to autorskie i opatentowane rozwiązanie, które zostało zastosowane dotychczas w dwóch liniach sejfów firmy Stalpol -  Kastelo oraz Morion. Uzyskano nową i unikalną jakość produktu dającą wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństa. Sejfy z wbudowanym systemem ESNS przestały być tylko punktami przechowywania wartościowych przedmiotów, a stały się zintegrowanymi i kompletnymi centrami ochrony pasywnej i aktywnej.

Na ESNS składa się zintegrowany system kilkunastu czujek zainstalowanych wewnątrz sejfu oraz niezależna i niewymagająca oddzielnej instalacji w pomieszczeniu, centrala alarmowa łącząca się z Alarmowym Centrum Monitoringu przez całą dobę. Wszystkie działania, które zostaną rozpoznane przez czujki jako próba zniszczenia lub wyniesienia sejfu, manipulacja przy klawiaturze, antenie lub źródle zasilania, skutkują uruchomieniem alarmu. Sygnał przekazywany jest do Alarmowego Centrum Monitoringu (ACM), które reaguje aktywnie informując właściciela sejfu o niebezpieczeństwie oraz wysyłając patrol interwencyjny na miejsce zdarzenia.

Dodatkową ochronę zapewniają dwie kamery: zewnętrzna, obejmująca pomieszczenie w którym zamontowano sejf oraz wewnętrzna. Obrazy z kamer dostępne są nawet z poziomu laptopa lub telefonu komórkowego właściciela sejfu, a także monitorowane przez do ACM. ESNS umożliwia także odtworzenie szczegółowej historii uzbrojeń i rozbrojeń sejfu, a także ustanowieni kodu przymusu. Kod rozbraja sejf wysyłając jednocześnie informację do ACM o zaistniałym niebezpieczeństwie.

Ekskluzywna linia sejfów

Kastelo ESNS to z pewnością produkt przeznaczony dla wyjątkowej grupy odbiorców, którzy oczekują nie tylko najwyższego poziomu ochrony i bezpieczeństwa, ale także mogą pozwolić sobie na luksus i prestiż. Użycie najwyższych jakości materiałów, ręczne wykończenie ze skóry naturlanej w dowolne wzory na zamówienie czy efektowne oświetlenie wewnętrzne sprawiają, że sejfy Kastelo będzie ozdobą każdego gabinetu.

Dlaczego Kastelo ESNS?

 • Natychmiastowe uruchomienie alarmu w przypadku odcięcia zasilania, próby wyniesienia sejfu, próby sforsowania drzwi, manipulacji przy klawiaturze lub naruszenia sejfu w inny sposób
 • Możliwość ustanowienia kodu przymusu, który rozbraja system i włącza alarm
 • Każdorazowo sygnał alarmowy przesyłany do Alarmowego Centrum Monitoringu (ACM), czynnego całą dobę, które w sposób aktywny reaguje na sygnały pochodzące z sejfów oraz decyduje o wysłaniu patrolu interwencyjnego do miejsca z którego nadszedł sygnał alarmowy
 • Automatyczna informacja o uruchomieniu alarmu docierająca telefonicznie do posiadacza sejfu.
 • Możliwość monitorowania całego pomieszczenia przez zamontowanie kamery zewnętrznej
 • Kontrola sejfu poprzez rejestrowanie historii uzbrajania i rozbrajania sejfu.

Przewaga Kastelo ESNS w stosunku do tradycyjnych sejfów:

 • Aktywna ochrona 24h/dobę
 • Wielokrotne zwiększenie dopuszczalnego limitu przechowywania wartości pieniężnych w sejfie bez zwiększenia jego wagi, co ma kapitalne znaczenie m.in. w budynkach wielokondygnacyjnych – obciążenia stropów
 • Możliwość zlokalizowania sejfu w przypadku jego wyniesienia
 • Pełna kontrola nad historią użytkowania sejfu – bilingi z podaniem daty, godziny i użytkownika, rejestrator pozwalający na przechowywanie obrazów (przy wyposażeniu w kamery)
 • Podwójne zabezpieczenie zawartości sejfu w przypadku działającego już systemu monitorującego – wbudowana niezależna centrala alarmowa tworząca dodatkową strefę chronioną
 • Możliwość wykorzystania sejfu jako centrum monitoringu całego obiektu – przy podłączeniu do centrali czujników zewnętrznych
 • Najwyższa jakość materiałów - skóry naturalnej nappa i licowej tłoczonej w różne wzory wykonywane na specjalne zamówienie, zgodnie z wybraną kolorystyką oraz dostosowanym wyposażeniem wnętrza.