SKLEP INTERNETOWY

LOGOWANIE

NEWSLETTER

Zapisz się a raz na miesiąc otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową najważniejsze informacje z portalu. Wybierz format wiadomości:

Podsumowanie targów SECUREX 2012

pon. 30/04/2012 - 12:00
Podsumowanie targów SECUREX 2012

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2012 były przede wszystkim miejscem podejmowania ważnych zagadnień, biznesowych rozmów oraz wymiany doświadczeń. W tym roku patronat objęli: Minister Gospodarki, Minister Spraw Wewnętrznych, Prezes Związku Banków Polskich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Kwietniowa edycja, odbywających się w cyklu dwuletnim, targów zgromadziła blisko 250 wystawców z 18 krajów. Niemal 22% stanowili uczestnicy z zagranicy: z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Kanady, Korei, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu oraz Wielkiej Brytanii. Obok wiodących polskich firm w Poznaniu pokazali się uznani w Europie producenci i dystrybutorzy światowych marek. Na targach zadebiutowało ponad 150 nowych produktów. W dniach 23-26 kwietnia ekspozycję targów oraz odbywające się w tym samym czasie targi INSTALACJE, WODOCIAGI, KOMINKI, TCS oraz SAWO odwiedziło 22 591 profesjonalistów z branży.

Przez cztery dni można było nie tylko zwiedzać ekspozycję wystawców, ale również wziąć udział w licznych konferencjach, wykładach i pokazach zorganizowanych z udziałem znaczących stowarzyszeń branżowych, ośrodków naukowych lub pod patronatem wystawców. Branżowe spotkania dostarczyły wyczerpującej wiedzy na temat polskiego rynku, jego potencjału oraz najnowszych światowych trendów.

Merytorycznie i fachowo
Blisko 5 godzin trwał finał III Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych organizowanych przez Polską Izbą Instalatorów Alarmowych i MTP, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych. Najlepsi w konkurencji z systemami telewizji dozorowej, systemami sygnalizacji włamania i napadu, systemem kontroli dostępu oraz systemami sygnalizacji pożaru okazali się Mistrzowie Polski - Paweł Daniszewski i Piotr Podlaski z Agencji Solid Security z Olsztyna. II miejsce i tytuł wicemistrza zdobyli Jarosław Lester, Daniel Zamłyński z Agencji Solid Security tym razem ze Szczecina. Łukasz Dorman, Marek Kordiukiewicz z firmy MR Systemy z Warszawy stanęli na III miejscu podium.

Intrygująco rozpoczęła się konferencja na temat bezpieczeństwa obiektów i zbiorów muzealnych. Był dym, ostrzał z karabinów maszynowych i sprawna akcja policji. Pokaz w wykonaniu funkcjonariuszy wyspecjalizowanych jednostek Policji: Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu, Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu zademonstrował działanie służb podczas napadu na konwój przewożący cenne dzieła sztuki. Akcja policjantów stanowiła wstęp do tematyki konferencji współorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Podczas prelekcji fachowcy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z ochroną muzeów w czasie przemieszczeń ludności, zabezpieczeniem obiektów podczas ewakuacji i wywozu zabytków z kraju. Omówione zostały także najczęściej stosowane metody włamań oraz sposób przeciwdziałania im.

Dużo emocji wzbudziła debata „Prawo dla monitoringu wizyjnego” poruszająca bardzo ważny problem regulacji zasad wideonazdoru w Polsce. W dyskusji moderowanej przez Łukasza Kistra wzięli udział Mariusz Cichomski, Naczelnik Wydziału Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym i Przestępczości Zorganizowanej Departamentu Nadzoru; dr Wojciech Rafał Wiewórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz dr Paweł WASZKIEWICZ, adiunkt w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Publiczność zgromadzona w sali nie oszczędziła uczestnikom debaty trudnych pytań dotyczących kontrowersyjnych zagadnień związanych z poprawą efektywności systemu monitoringu wizyjnego w naszym kraju.

Pierwszego dnia targów wręczono nagrody w prestiżowym konkursie Mistrz Techniki Alarmowej przygotowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM”. Nagrody w konkursie przyznane zostały za wybitne i elektroniczne urządzenia oraz systemy przeznaczone do technicznej ochrony mienia, a w szczególności: urządzenia systemów sygnalizacji włamania, napadu, pożaru, systemów telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, monitorowania zagrożeń, elektronicznego wyposażenia agentów ochrony fizycznej i zabezpieczeń pojazdów, transportu, ładunków. Spośród zdobywców I miejsc w poszczególnych kategoriach komisja konkursowa wyłoniła Laureata Głównej Nagrody. „ZŁOTĄ ZBROJĘ” otrzymał Helikopter bezzałogowy KBUAV – 01 firmy KABE z Mikołowa.

Podczas pobytu w Poznaniu można było również dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej i z kart bankowych. Analiza napadów na agencje bankowe na terenie Wielkopolski oraz procedury postępowania podczas napadu były przedmiotem dyskusji podczas konferencji „Bezpieczeństwo instytucji finansowych”. Bardzo aktualny temat poruszyli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW podczas seminarium poświęconemu bezpieczeństwu imprez masowych. Z kolei o zarządzaniu bezpieczeństwem w praktyce rozmawiali prelegenci zgromadzeni na II Konferencji Zarządzania Bezpieczeństwem Obiektów i Informacji.

Współcześnie niemal każdy element działalności podmiotów gospodarczych wiąże się z przetwarzaniem danych i systemami informatycznymi. Wiarygodny dostęp do danych decyduje o efektywności działań prowadzonych przez firmy. Ważna jest zatem ochrona zasobów przed ich naruszeniem czy utratą. Z myślą o kadrze technicznej i kierowniczej specjaliści z Zespołu Bezpieczeństwa PCSS oraz ITTI przygotowali szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT. Podczas spotkań omówione były takie zagadnienia jak: metody ochrony serwerów, stacji roboczych, sposoby walki z atakami DDoS, problemy ochrony danych w modelu Cloud computing czy kwestie tworzenia oprogramowania pozbawionego błędów bezpieczeństwa.

Złoto dla najlepszych
W tym roku już przed targami poznaliśmy laureatów Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurs po raz pierwszy został w tym roku zorganizowany w nowej formule. Sąd konkursowy w składzie: prof. dr hab. inż. Bogdan Branowski, mgr inż. Wojciech Dąbrowski, dr inż. Jan Uniejowski prof. dr hab. inż. Marek Domański, mgr inż. Andrzej Tomczak, mgr inż. Paweł Jakimiak, mgr Tomasz Kobierski nagrodził produkty 19 firm.

Bezprzewodowy system alarmowy PowerG
VISONIC, Izrael
Zgłaszający: Visonic Sp. z o.o., Warszawa

Zintegrowany system interkomowy IP PULSE ALPHACOM
ZENTEL NORWAY A.S., Norwegia
Zgłaszający: Novatel sp. z o.o., Bieruń

Mobilny panel zarządzania Virtual MAP
SCHRACK SECONET AG, Austria
Zgłaszający: SCHRACK SECONET POLSKA Sp. z o.o., Warszawa

Liniowa czujka ciepła HeatSCREEN MHD 535
SECURITON AG, Szwajcaria
Zgłaszający : SCHRACK SECONET Polska sp. z o.o., Warszawa

ZSP 135-DR - zasilacz urządzeń sygnalizacji pożarowej systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła oraz urządzeń przeciwpożarowych.
MERAWEX Sp. z o.o., Gliwice

System alarmowy Videofied XV-IP
RSI Video Technologies Francja

Bariera mikrofalowa cyfrowa ERMO482 XPRO
CIAS Elettronica s.r.l., Włochy

Alarm Control
Electronics Line 3000 Ltd., Izrael
Zgłaszający: OCHRONA JUWENTUS sp. z o.o. oraz TASC Technology sp. z o.o., Warszawa

OSID – wieloliniowa czujka dymu
Xtralis Pty ltd, Australia
Zgłaszający : Xtralis UK Ltd, Wielka Brytania

Multisejf kaskadowy INDYVIDUAL
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
Multisejf kaskadowy INDIVIDUAL kl.S2

Wrzutnia depozytowa ON-LINE kl.III
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz

NBN-832 dualna kamera sieciowa DINION HD 10800
Robert Bosch sp. z o.o., Warszawa

Wideodomofon IP T 24 Mobotix
MOBOTIX AG, Niemcy
Zgłaszający : Linc Polska Sp. z o.o., Poznań

Antywłamaniowy system samoblokujący
KONSMETAL Sp. z o.o., Warszawa

System kontroli dostępu Kaba exos 9300 z funkcją CardLink™
Kaba Ag, Szwajcaria
Zgłaszający: Kaba Polska sp. z o.o., Warszawa

Kamera sieciowa BC620WDR z modułem Ethernet over Coax
Sigura B.V. , Holandia
Zgłaszający: C & C Partners Telecom sp. z o.o., Leszno

Głowica uchylno obrotowa VCIR- 720
SPS Electronics sp. z o.o., Warszawa

Centrala sygnalizacji pożarowej FlexES Control Esser by Honeywell
NOVAR GmbH a Honeywell Company, Niemcy
Zgłaszający: Honeywell Life Safety Austria GmbH, Austria

Adresowalne iskrobezpieczne czujki dymu i ciepła IQ8 Ex
NOVAR GmbH a Honeywell Company, Niemcy
Zgłaszający: Honeywell Life Safety Austria GmbH, Austria

Podczas targów rozpoczął się plebiscyt na najlepszy zdaniem konsumentów produkt spośród tegorocznych zdobywców Złotego Medalu. Zwiedzający targi mieli możliwość głosowania na swojego faworyta za pośrednictwem ekranów dotykowych zlokalizowanych na Strefie Mistrzów w centrum targowej ekspozycji. Do 23 maja na stronie www.zlotymedal.mtp.pl trwa jeszcze głosowanie internautów, na dzień dzisiejszy największym poparciem konsumentów cieszą się: Alarm Control zgłoszony przez firmy OCHRONA JUWENTUS oraz TASC Technology sp. z o.o. z Warszawy; ZSP 135-DR- zasilacz urządzeń sygnalizacji pożarowej systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła oraz urządzeń przeciwpożarowych firmy MERAWEX z Gliwic oraz NBN-832 dualna kamera sieciowa DINION HD 10800 zgłoszona przez firmę Robert Bosch z Warszawy.

Nagrody za najlepsze stoisko
Podczas targów Kapituła konkursu Acanthus Aureus wyróżniła stoiska 10 wystawców, których projekt i przygotowanie w najlepszy sposób przyczyniają się do realizacji strategii marketingowej firmy, pozwalają na budowanie jej pozytywnego wizerunku, umożliwiając jednocześnie sprawną komunikację z rynkiem. Nagrodę Złotego Akanta otrzymali: C&C Partners Telecom Sp. z o.o., ARPOL Systemy Alarmowe Sp. z o.o., SATEL sp. z o.o, SAS Sp. z o.o. Sp. komandytowa, METALKAS sp. z o.o., ZBAR PHU Mariusz Popenda, Honeywell Life Safety Austria GmbH, Schrack Seconet Polska Sp. z o.o., Visonic Sp. z o.o. Warszawa oraz ULTRAK SECURITY SYSTEMS Sp. z o.o. Warszawa.

SECUREX 2014
Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji targów SECUREX, która odbędzie się wiosną 2014 roku.

źródło: www.securex.pl