SKLEP INTERNETOWY

LOGOWANIE

NEWSLETTER

Zapisz się a raz na miesiąc otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową najważniejsze informacje z portalu. Wybierz format wiadomości:

XIV Targi Biżuterii i Zegarków w Warszawie

wt. 03/09/2013 - 12:00
fot. Galeria Sztuki w Legnicy
fot. Galeria Sztuki w Legnicy

Ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy pokaże nowości biżuteryjne i zegarkowe na najbliższy sezon jesienno-zimowy podczas 14. edycji targów Złoto Srebro Czas, które odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend października w warszawskim Expo XXI.

Najsilniejszym akcentem pierwszego dnia targów będzie uroczystość otwarcia, w której swój udział zapowiedzieli Justyna Steczkowska, Magdalena Różczka, Jadwiga Czartoryska z Fundacji Orange, Tomasz Osuch z Fundacji Spełnionych Marzeń oraz o. Filip Buczyński z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Ich wszystkich łączy zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących – za to właśnie zostali wyróżnieni Bursztynową Różą, nagrodą przyznawaną przez środowiska związane z targami Złoto Srebro Czas. W piątek 4 października o godzinie 11 do grona laureatów uroczyście dołączy Justyna Steczkowska, związana z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, którego jest ambasadorką.
 
Targi są adresowane do branży jubilerskiej i zegarkowej, jednak ze względu na duże zainteresowanie aktualnymi trendami ze strony publiczności niebranżowej w ostatni dzień, niedzielę, impreza jest otwarta również dla niej. 305 wystawców, w tym 23 z zagranicy, przedstawi swoje propozycje jubilerskie i zegarkowe zgodne z wymogami aktualnej mody. Odnajdziemy w nich z pewnością inspiracje naturą przejawiające się w motywach zwierzęcych i kwiatowych, a w ozdobach użyciem kamieni naturalnych w pełnej gamie barw. Ogromne pole do popisu daje projektantom niezmiennie trend na wyraziste kolory: również w najbliższym sezonie biżuterii nie da się nie zauważyć! Nie będą zawiedzeni także miłośnicy tradycyjnych materiałów i klasycznych wzorów – w ponadczasowych wzorach niezmiennie będzie dominować srebro i złoto.
 
Rokrocznie targom Złoto Srebro Czas towarzyszy bogaty program ramowy, którego trzon stanowią wystawy polskiej sztuki złotniczej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje wystawa Granice srebrnych przestrzeni. Polska biżuteria drugiej połowy XX wieku – wystawa ze zbiorów prof. Ireny Huml oraz zbiory uzupełniające wystawę z Muzeum Sztuki Złotniczej oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Ekspozycja przygotowana została przez Galerię Sztuki w Legnicy, Międzynarodowe Centrum Targowe i Muzeum Sztuki Złotniczej oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. O sposobach wykorzystania bursztynu w lecznictwie i kosmetyce opowie wystawa Bursztyn w medycynie, którą przygotowało PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Zostaną na niej zaprezentowane najstarsze przykłady zastosowania bursztynu z okresu imperium rzymskiego po współczesne rodem z Polski, Rosji i Litwy. Ciekawych inspiracji dostarczą – jak zwykle – wystawy pokonkursowe współczesnej biżuterii artystycznej Prezentacje oraz sztuki rzemieślniczej Złoto i Srebro w Rzemiośle.
 
Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas to sprawdzona forma komunikacji biznesowej w skali międzynarodowej, a sama impreza – mimo trudności gospodarczych branży na całym świecie – stale się rozwija, umacniając swoją markę na mapie światowych imprez targowych dla branży jubilersko-zegarmistrzowskiej.
 
Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas 
4-6.10.2013 
otwarte: 10-18 (pt i sb), 10-16 (nd)
Expo XXI, Prądzyńskiego 12/14, Warszawa